Didieji teritorijų pokyčiai, keičiantys gyvenimą mieste

Vilnius – viena sparčiausiai besikeičiančių Europos sostinių. Esminį pokytį kuria Vilniaus rajonų renesansas – nauja gyvybė nuo centro nutolusiuose sostinės kampeliuose. Nuo miesto vartų – Stoties – iki buvusių pramoninių rajonų – Vilkpėdės ar Verkių. Pokyčius sekti siūlome svetainėje transformacijos.vilnius.lt .

STOTIES RAJONAS

Planuojami abiejų Vilniaus stočių pokyčiai pernai įgavo konkretų pavidalą. Geležinkelio stoties ir aplinkinės teritorijos atnaujinimo konkursą laimėjo „Zaha Hadid Architects“. Šiuo metu tobulinamas projektas ir svarstomos finansavimo galimybės. Autobusų stočiai ruošiama atnaujinimo koncepcija, kurioje numatytas visiškai naujos stoties projektas kartu su atkuriama dingusia Sodų g. atkarpa.

VILKPĖDĖS ATGIMIMAS

Nuostabioje vietoje tarp upės ir žaliuojančių kalvų išaugęs pramoninis 10,8 kv. km ploto rajonas turi išskirtinį potencialą. Savivaldybė pernai sukūrė ir pristatė šio rajono pokyčių viziją, planuojami ir pirmieji darbai.

VERKIŲ AUTOBUSŲ PARKAS

Planuojama, kad dabartinis Verkių autobusų parkas iš 9 ha teritorijos išsikels artimiausiu metu, todėl jau ieškomos galimybės čia sukurti kultūrines erdves, viešųjų erdvių tinklą ir kitaip įveiklinti teritoriją visuomenės poreikiams. Kartu keisis ir didelė aplinkinė teritorija.

ŠNIPIŠKĖS

Šiuo metu tai vienas sparčiausiai augančių Vilniaus rajonų. Pernai buvo parengtas Šnipiškių vystymo strategijos veiksmų planas, leidžiantis numatyti, kaip vystomi gatvių bei viešųjų erdvių projektai apsijungia į darnią rajono plėtrą.

NERIS GRĮŽO Į VILNIŲ

Baigti dešinės Neries krantinės tvarkymo darbai – šiltuoju metų laiku joje gausu žmonių. Pernai taip pat pradėti kairiosios Neries krantinės tvarkymo darbai nuo Šilo iki Liubarto tilto.

ŠIAURINĖ GATVĖ

Miestas ryžosi sustabdyti pernai jau statybos leidimą turėjusio Šiaurinės gatvės projekto įgyvendinimą – tam, kad vietoj šešių juostų greitkelio atsirastų miestietiško gyvenimo būdo gatvė, tinkama ne tik pravažiuoti, bet ir patogiai gyventi. Planuojama čia sukurti visas sąlygas pėsčiųjų judėjimui, gyviems pirmiesiems aukštams su įvairiomis paslaugomis, būdingomis miesto centrui

DAUGIAFUNKCIO KOMPLEKSO PRIEIGOS

Projektuoti pradedamas greta Daugiafunkcio komplekso teritorijos, Šeškinės šlaitų geomorfologiniame draustinyje, planuojamas „Mamuto parkas“. Architektūros idėjos konkursą laimėjęs projektas supažindins su mamutų radiniais ir ledynmečio išplitimo riba.