Kultūra, kurianti miesto identitetą

Muzika, dailė ir tarpdisciplininiai menai – Vilnius jau pernai pradėjo jubiliejinius renginius, ir į juos su miesto 700-mečiui skirtomis programomis jau 2022 m. įsitraukė bene visos sostinės kultūros įstaigos.

ĮSPŪDINGA ĮŽANGA

700-ojo Vilniaus gimtadienio renginiai prasidėjo grandioziniu nemokamu vasaros renginiu Vingio parke – Šv. Kristoforo dieną įvykusiu muzikos festivaliu „Jaunas kaip Vilnius“. Šalies Lietuvos klasikinės muzikos atlikėjai dalijosi sceną su pasauline žvaigžde – škotu Lewis Capaldi. 

NES JUK 700!

Miestas paruošė gausybę dovanų ir vilniečiams, ir svečiams. Atsigręžkite į praeitį ir žvelkite į ateitį, grožėkitės originaliomis menininkų idėjomis bei palikite pėdsaką ateities kartoms. Išskirtinė programa, pradėta 2022 m., pasibaigs tik 2024 m. Viskas atskleista čia – www.700vilnius.lt 

ŠVIESŲ FESTIVALIS

Jau ketvirtą kartą vykęs Vilniaus šviesų festivalis kvietė švęsti net penkias dienas. Šviesos menininkai iš Prancūzijos, Nyderlandų, Belgijos, Ispanijos, Kanados, Australijos ir Lietuvos pristatė 17 kūrinių ir 5 papildomus objektus

MEDINIO PAVELDO MUZIEJUS

Užupyje duris atvėrė nauja kultūros erdvė – Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos padalinys Medinės miesto architektūros muziejus, įkurtas, žinoma, mediniame pastate. Pastato restauravimo bendra vertė – apie 1,2 mln. eurų, tam sutelktos savivaldybės ir ES fondų lėšos.

ETM MUZIEJAUS NAUJA SALĖ

Virsmo salė – gruodį atidaryta Energetikos ir technikos muziejaus erdvė. 1000 kv. m ploto interaktyvi ekspozicija apie žmogaus santykį su energija sukurta, kad įkvėptų domėtis mokslu, technologijomis, pristatytų tiksliuosius mokslus. Nuo 2018 m. iki šio atidarymo nueitas nemažas kelias, Vilnius prisidėjo lėšomis. 

LITERATŪROS MIESTAS

2021 m. už meilę kultūrai, rašytojams, skaitymui ir skaitytojams UNESCO Vilniui suteikė Literatūros miesto statusą, pernai įsteigta ir nauja viešoji įstaiga „Vilnius UNESCO literatūros miestas“, kurios paskirtis — literatūros puoselėjimas, reprezentatyvus Vilniaus atstovavimas UNESCO kūrybinių miestų tinkle. 

ŽINIOS MELOMANAMS

Nacionalinės koncertų salės projektui 2022 m. pabaigoje jau išduotas statybos leidimas. Suderinus su Vyriausybe projekto finansavimo ir valdymo aspektus, bus skelbiamas tarptautinis rangos konkursas. Paraleliai tvarkoma ir koncertų salės aplinka – viešosios erdvės ir pėsčiųjų judėjimo jungtys.

KINEMATOGRAFIŠKAS VILNIUS

Nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2022“ VšĮ „Vilniaus kino  biuras“ laimėjo apdovanojimą už „Metų indėlį į kino industriją“.