Vilnius pernai augino tikrų šiuolaikinių mokyklų sienas ir kartu griovė virtualias klasių sienas, kurdamas projektą, leisiantį mokytis mieste. Pastatai, ugdymo turinys ir mokytojų motyvacija – tai svarbiausios kryptys, kuriomis buvo dirbama pernai tam, kad Vilniuje būtų ugdomos savarankiškos, laisvos ir kūrybingos asmenybės.
Tai, kas keičia visuomenę – švietimas

NAUJA PILAITĖS GIMNAZIJA
Naujausia ir moderniausia gimnazija Lietuvoje pernai atidaryta Pilaitėje. Rekordiškai greitai pastatyta mokykla taps vienu iš etalonų būsimų Vilniaus mokyklų ir vaikų darželių projektuotojams. Tai padėjo gimti Vilniaus taisyklėms, kaip turi atrodyti visos naujos ugdymo įstaigos. Dar svarbiau – visos naujos ugdymo įstaigos Vilniuje projektuojamos tik per architektūrinius konkursus – tai reiškia, kad miestas gauna galimybę rinktis iš geriausių idėjų.

„VILNIUS YRA MOKYKLA“
Pernai Vilnius nurungė 600 pasaulio miestų ir laimėjo „Bloomberg Philanthropies“ pasaulinį merų iššūkį. Per metus sukurtas projektas, kuris leidžia dalį pamokų iš klasių perkelti į miestą, muziejus, įmones: www.vilniusyramokykla.lt. Kviečiame ir naudotis, ir siūlyti projektui savo erdves bei patirtį.

NAUJAS DARŽELIS BAJORUOSE
Apie 240 Bajoruose ir aplinkinėse teritorijose gyvenančių mažųjų vilniečių lankys rudenį atidarytą sostinės vaikų darželį „Bajorėlis“.
IŠSPRĘSTAS DARŽELIŲ TRŪKUMAS
Pernai Vilniaus darželiuose buvo apie 470 laisvų vietų – jų trūkumo klausimas išspręstas. 80 proc. vaikų patenka į pirmo pasirinkimo darželį.

PLANUOJAMI 3 DARŽELIAI IR 4 MOKYKLOS
Pašilaičiuose rengiamas 280 vietų lopšelio-darželio projektas. Nauji vaikų darželiai taip planuojami Balsiuose ir Šnipiškėse. Bajoruose jau projektuojama 960 vietų progimnazija. Rudenį paskelbti architektūros konkursai naujoms progimnazijoms Perkūnkiemyje ir Pavilnyje, joms projektai renkami bendrai iš 9 architektų idėjų. Pavasarį bus skelbiamas architektūros konkursas naujai gimnazijai Verkiuose, kurią galės lankyti apie 480 gimnazistų.
UKRAINIEČIŲ MOKSLEIVIŲ INTEGRACIJA
Metų pabaigoje Vilniuje mokėsi apie 3500 ukrainiečių moksleivių. Vilniuje pradėjo veikti kelios mokyklos, ugdančios pagal Ukrainos švietimo programą: VšĮ „Gravitas Schola“, Tarptautinė Ukrainos mokykla ir VšĮ Charkivo mokykla „Gravitacija“.



MOKYTOJŲ PRITRAUKIMAS IR MOTYVAVIMAS
Naujiems mokytojams mokamas 300 eurų priedas prie atlygio (12 mėn.) arba vienkartinė 3000 eurų išmoka. Šios priemonės į švietimo įstaigas leido pritraukti 190 mokytojų.
BŪSIMŲ MOKYTOJŲ FINANSAVIMAS
Siekdamas ugdyti būsimus mokytojus, Vilnius pernai finansavo 172 studentų – būsimų pedagogų – studijas.
NEFORMALUS UGDYMAS
Pernai neformalaus Neformaliojo vaikų švietimo krepšelis nuo 15 Eur didėjo iki 20 Eur, vaikų skaičius, besinaudojančių šiuo krepšeliu, išaugo iki 23 338 (užpernai buvo 17 716). Vaikai gali rinktis iš 200 skirtingų veiklų ir būrelių.
VASAROS STOVYKLOS
Pernai ženkliai padidintas vasaros stovyklų finansavimas – iki 0,63 mln. Eur. Stovyklose poilsiavo ir mokėsi 12 tūkst. vaikų (iš jų 1169 ukrainiečiai).

STEAM KLASĖS
Pernai finansavimas paskirtas dar 4 gamtos mokslų laboratorijų ir vienos FabLab dirbtuvės įrengimui Vilniaus mokyklose. Iš viso miestas bus finansavęs jau 36 FabLab dirbtuves ir 13 gamtos mokslų laboratorijų.
MOKYKLŲ VADOVŲ UGDYMAS
Vilnius jau trečius metus investuoja į švietimo lyderių ugdymą. „Švietimo lyderystės“ studijas ISM universitete pernai pradėjo 20 ugdymo įstaigų esamų ir būsimų vadovų.
SUOMIŠKA PRAKTIKA
Pavasarį pirmos 6 Vilniaus mokyklos išbandė fenomenais grįstą ugdymą – suomišką mokymosi praktiką, skatinančią integruotą dalykų mokymąsi bei praktinį pažinimą. Po sėkmingo pilotinio projekto mokyklų ratas išplėstas iki 10-ies.
MOKYTOJAI NEATSILIEKA NUO VAIKŲ
Jau antrus mokslo metus visiems pradinių klasių mokytojams Vilniuje sudaromos galimybės mokytis informacinių technologijų – prie projekto prisijungė 90 procentų pradines klases turinčių mokyklų. 2022 m. galimybė kelti kompetencijas suteikta ir 5-8 klases mokantiems informacinių technologijų mokytojams.












