Žalesnis miestas gyvenimui ir judėjimui

Pradėjo savivaldybė, bet įsitraukti mielai sutiko ir verslas bei gyventojų bendruomenės – Vilniaus žalioji banga keičia sostinės veidą. Pastarųjų metų prioritetas – gatvių apželdinimas, kuris reiškia, kad pavėsį ilgainiui turės ne tik pėstieji, bet ir automobilininkai. Pernai su įmonių ir bendruomenių pagalba pasodinome 36 032 medžius, palyginimui, 2012–2015 metais buvo pasodinta 380 medžių.

MEDŽIŲ ALĖJOS

2022 m. Vilniuje medžiais apsodinta apie 15 kilometrų gatvių ir viešųjų erdvių, krūmais apželdinta daugiau nei 3 ha miesto ploto. Žalesnėmis tapo 11 viešojo transporto stotelių, daugybė atliekų konteinerių. 

VINGRIŲ SKVERAS

 Buvusi gatvelė prie MO muziejaus pernai virto Vingrių skveru. Kartu tai ir meno ekspozicija po atviru dangum, ir patraukli jungtis pėstiesiems, keliaujantiems tarp Senamiesčio ir Naujamiesčio.   

AMATŲ SKVERAS

Buvusi nelegali automobilių stovėjimo aikštelė tapo žaliu skveru su jaunimo ir vaikų erdvėmis bei poilsio zona.

DRAKONO PIEVA

Šnipiškės turi naują viešąją erdvę – Drakono pievą, kuri svarbi ir kaip socialinė erdvė gyventojų bendravimui.

JAPONIŠKAS SODAS

5 ha plotą užimančio Japoniško sodo kūrėjų idėja – įrengti visais keturiais metų laikais patrauklų sodą. Lvivo, Linkmenų ir Geležinio Vilko gatvėje, po 2022 m. intensyviai vykdytų darbų, 2023 m. pavasarį sodo vartai jau atsivers lankytojams.

NEUTRALUS KLIMATUI VILNIUS

Tarybos įsteigta VšĮ įgyvendina miesto pertvarką siekiant klimato neutralumo, kaip tai numato Europos Komisijos kuruojama misija „100 klimatui neutralių ir išmaniųjų miestų“. Vilnius pateko tarp 100 Europos miestų, kurie iki 2030 m. įgyvendins eksperimentinę inovacijų programą ir sieks iki minimumo sumažinti CO2 emisijas bei išmetamų teršalų kiekį.